Wybierz odpowiedni kask jeździecki do jazdy konnejMożesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że istnieją różne rodzaje kasków jeździeckich. Kiedy myślisz o kasku do jazdy konnej, możesz wyobrazić sobie taki, który wygląda jak hokej lub kask piłkarski. Jednak w rzeczywistości, istnieje kilka różnych rodzajów kasków jeździeckich dostępnych w celu utrzymania jeźdźca bezpieczne podczas jazdy konnej. W zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju jazdy robisz, trzeba będzie zdecydować, który rodzaj kasku jest najlepszy dla Twoich potrzeb. W tym wpisie na blogu będziemy badać cztery główne rodzaje kasków jeździeckich: ogólnego użytku, certyfikowane bezpieczeństwa, specyficzne dla jeździectwa i hybrydowe. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego rodzaju kasku i który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb jako jeźdźca.

Co to jest kask jeździecki?

Kask jeździecki to ochronne nakrycie głowy noszone podczas jazdy konnej. Ogólnie rzecz biorąc, kaski jeździeckie występują w dwóch stylach: Kaski z pełnym pokryciem i kaski z pokryciem w trzech czwartych. Kaski z pełnym pokryciem pokrywają większą część głowy, w tym uszy i tył głowy. Kaski z pełnym pokryciem są cięższe i mogą nie być odpowiednie do niektórych rodzajów jazdy. Kaski z pokryciem trzy-czwarte osłaniają górną i tylną część głowy, ale uszy pozostają odsłonięte. Kaski jeździeckie są dostępne w wielu różnych materiałach, w tym z tworzywa sztucznego, włókna szklanego, włókna węglowego i Kevlaru. Najczęstsze materiały używane w kaskach jeździeckich to plastik i włókno szklane. Przy zakupie kasku do jazdy należy szukać takiego, który został zatwierdzony przez Safety Equipment Institute.

Kask jeździecki ogólnego przeznaczenia

Kaski jeździeckie ogólnego przeznaczenia są przeznaczone do wielu rodzajów jazdy. Kaski ogólnego przeznaczenia mają zazwyczaj niski profil i ważą mniej niż kaski certyfikowane. Kaski jeździeckie ogólnego przeznaczenia mogą nie zapewniać takiego samego poziomu ochrony jak kaski certyfikowane, ale są lżejsze i tańsze. Kaski uniwersalne mają zwykle otwory wentylacyjne na górze i z tyłu kasku, aby pomóc użytkownikowi zachować chłód podczas jazdy. Jeśli jeździsz w obszarze, który nie wymaga certyfikowanych kasków, ogólny kask do jazdy może być idealny dla Ciebie.

Certyfikowane bezpieczne kaski jeździeckie

Certyfikowany kask jeździecki jest zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną ochronę dla jeźdźca. Certyfikowane kaski jeździeckie są również znane jako kaski jeździeckie, ponieważ są zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkową ochronę dla uszu i dolnej części głowy. Chronione obszary głowy są pokryte grubszą pianką, a kask jest wykonany z większym rozmiarem, co pomaga bardziej równomiernie rozprowadzić uderzenie upadku. Wiele kasków jeździeckich może być używanych do innych sportów, ale wszystkie kaski jeździeckie są certyfikowane tylko do jazdy konnej. Jeśli mieszkasz w stanie, w którym kaski jeździeckie są wymagane, ważne jest, aby kupić certyfikowany kask, aby zapewnić, że spełniasz wymagania prawne.

Kaski jeździeckie dedykowane dla koni

Kask jeździecki dla koni jest zaprojektowany z dodatkowymi funkcjami, aby chronić jeźdźca podczas upadków. Kask jeździecki z wizjerem jest jednym z najlepszych sposobów ochrony oczu po upadku z konia. Daszek pomoże zapobiec słońcu odblaski z dostaniem się do oczu i chronić je przed brudem i innymi cząstkami, które mogą być kopane podczas jazdy. Inne cechy, które można znaleźć na kaskach jeździeckich specyficznych dla koni to przedłużony tył, aby chronić szyję i szerszy obszar szczęki, która pomaga utrzymać kask na po uderzeniu. Można również znaleźć kaski jeździeckie specjalnie zaprojektowane do jazdy szlakiem, jazda wytrzymałościowa lub skoki. Jeśli jeździsz tylko jeden rodzaj konia i rodzaj jazdy, może warto rozważyć kask specyficzny dla koni dla maksymalnej ochrony.

Hybrydowe kaski jeździeckie

Hybrydowy kask jeździecki to typ kasku, który łączy w sobie cechy innych typów kasków, takie jak ochrona kasku dedykowanego dla koni z niskim profilem kasku ogólnego przeznaczenia. Kaski hybrydowe są dobrym wyborem dla jeźdźców, którzy są zobowiązani do noszenia certyfikowanego kasku, ale chcą lżejszej, niższej opcji kasku. Jeśli obawiasz się o ochronę uszu podczas upadku, możesz rozważyć hybrydowy kask jeździecki, który oferuje pewną ochronę ucha. Niektóre z najlepszych hybrydowych kasków jeździeckich oferują ochronę kasku specyficznego dla koni, zapewniając jednocześnie niższy profil kasku ogólnego przeznaczenia.

Porady dotyczące zakupu kasku do jazdy konnej

Przy zakupie kasku do jazdy, istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać, aby upewnić się, że masz prawo do jednego dla swoich potrzeb. Po pierwsze, upewnij się, że kask pasuje prawidłowo. Kask, który jest zbyt luźny na głowie może zejść, jeśli spadniesz z konia. Jeśli kask jest zbyt ciasny, może być niewygodny i utrudniać słyszenie innych ludzi podczas jazdy. Podczas przymierzania kasku upewnij się, że siedzi on wystarczająco nisko na głowie, aby zakryć czoło i oczy, ale nie tak nisko, że dotyka brwi. Inną ważną cechą, aby szukać w kasku do jazdy jest system retencji, aby pomóc utrzymać kask na głowie, jeśli spadnie z konia. Możesz także rozważyć kask z wizjerem, który może pomóc chronić oczy przed blaskiem słońca, kurzu i błędów.

Jeśli jesteś początkującym jeźdźcem, możesz chcieć zacząć od lżejszego, mniej kosztownego kasku. Wielu jeźdźców używających kasków ogólnego przeznaczenia robi to ze względu na koszty, ale lżejszy kask może nie zapewnić takiego samego poziomu ochrony jak cięższy kask. Jeśli planujesz jeździć zawodowo, musisz zdecydować czy lżejszy kask uniwersalny czy cięższy kask certyfikowany będzie najlepszy dla Twoich potrzeb. Bez względu na to, jaki kask wybierzesz, upewnij się, że nosisz go za każdym razem, gdy jeździsz konno. Kask jeździecki może uratować ci życie, zwłaszcza jeśli spadniesz z konia.