Ostateczny przewodnik po poszukiwaniu idealnego stroju do jazdy konnejKiedy spędzasz czas w siodle, ważne jest, aby mieć odpowiednią odzież, aby utrzymać komfort i pomóc Ci zachować bezpieczeństwo. Prawo strój jazdy może być również dużą część swojego osobistego stylu i jak inni postrzegają cię jako jeźdźca. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co składa się na idealny strój jeździecki wraz z pomocnymi wskazówkami, aby znaleźć odpowiednie kawałki dla swoich potrzeb. Jeśli jesteś nowy do jazdy lub po prostu chcesz zaktualizować swój wygląd, ten przewodnik pozwoli Ci myśleć o tym, jaki rodzaj obrazu chcesz przedstawić jako jeźdźca. Chociaż nie ma dobrych lub złych odpowiedzi tutaj, utrzymując te pomysły w pamięci pomoże Ci znaleźć najlepsze stroje jeździeckie dla Twojego stylu i potrzeb. Od butów do bryczesów, mamy wszystkie szczegóły, abyś mógł wyjść w stylu, gdziekolwiek jeździsz.

Buty

Pierwszym elementem na liście must-have każdego jeźdźca jest dobra para butów. Bez względu na to, co inne elementy sprzętu do jazdy masz, nic nie będzie chronić swoje stopy i nogi, jeśli buty nie są do zadania. Chociaż istnieje wiele różnych stylów butów dostępne, jeśli chodzi o wybór idealnej pary do jazdy, istnieje kilka rzeczy, które absolutnie trzeba szukać. Chcesz but, który ma mocną podeszwę z dobrą przyczepnością, więc nie ślizgać się na każdym terenie.

Buty jeździeckie powinny mieć również wzmocnione palce, aby chronić stopę i wystarczająco wysoki obcas, aby kostka była wspierana podczas jazdy. Najlepiej, jeśli buty do jazdy konnej będą również wodoodporne. To ochroni twoją stopę w przypadku, gdy wejdziesz w kontakt z wodą podczas chodzenia konia do wody lub czyszczenia stogów. Jeśli twój koń mieszka w suchym klimacie, możesz chcieć wiosny dla pary butów do jazdy, które oddychają. To pomoże utrzymać stopy i nogi z coraz zbyt spocony. Upewnij się, że złamać w butach przed wyjazdem na jazdę. Pomoże to uniknąć pęcherzy i upewnij się, że buty pasują do stóp komfortowo.

Spodnie jeździeckie

Kiedy jesteś na zewnątrz jazdy, trzeba myśleć o ochronie swoich nóg przed słońcem i wszelkie szczotki lub gałęzie można natknąć. Nie chcesz również pokazać się do stodoły w dżinsy lub spodnie garnitur, nawet jeśli jesteś po prostu na szybki hack z przyjaciółmi. Spodnie jeździeckie są wykonane, aby chronić nogi, zachować chłód i wyglądać stylowo. Są one również dostępne w różnych punktach cenowych i są wykonane z różnych materiałów.

Można znaleźć spodnie jeździeckie wykonane z bawełny, tkanin syntetycznych, a nawet wełny. Bawełna jest popularnym wyborem dla spodni jeździeckich, ponieważ jest lekka i oddychająca. Szybko też schnie, dzięki czemu jest dobrym wyborem na mokrą pogodę. Jeśli wybierzesz tkaniny syntetyczne, możesz znaleźć spodnie do jazdy konnej, które szybko schną i są odporne na plamy. Spodnie jeździeckie są dostępne we wszystkich różnych stylach, kolorach i wzorach. Można znaleźć spodnie jeździeckie, które wyglądają jak dżinsy i spodnie jeździeckie z mnóstwem dużych, ozdobnych kieszeni. Są one dostępne w różnych długościach, więc można wybrać idealną opcję dla swojego stylu.

Koszule jeździeckie

Jeśli chodzi o koszule jeździeckie, masz kilka opcji. Pierwszą z nich jest koszula z długim rękawem, zapinana na guziki. Możesz również zobaczyć jeźdźców z t-shirtem pod koszulą zapinaną na guziki. Koszula z długimi rękawami zapinana na guziki jest klasycznym ubraniem do jazdy, ale jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie lub po prostu szukasz bardziej swobodnego wyglądu, t-shirt jest dobrą opcją.

Można również znaleźć koszule jeździeckie z krótkim rękawem, ale są one mniej powszechne niż inne opcje. Koszulki jeździeckie z krótkim rękawem są bardziej idealne do jazdy w ciepłe dni, podczas gdy inne style mogą być noszone przez cały rok.

Kaski jeździeckie

Istnieje wiele do kochania o kaski jeździeckie. Mogą być stylowe i może chronić Cię w przypadku upadku. Są one również dostępne w różnych kolorach, stylach i materiałach, więc można znaleźć kask, który pasuje do Twojego osobistego stylu. Kaski z pełną twarzą to najbardziej ochronne kaski, ale nie są one idealne do jazdy w ciepłe dni, ponieważ mogą się bardzo nagrzewać. Kaski z otwartą twarzą są dobrą opcją do jazdy w ciepłe dni i są idealne do jazdy rekreacyjnej.

Znalezienie odpowiedniej kurtki do jazdy

Czy szukasz czegoś do noszenia podczas gdy jesteś z hacking lub coś, co chroni przed elementami podczas gdy jesteś szlaku jazdy, kurtka jazda jest koniecznością. Podczas zakupów dla kurtki do jazdy, chcesz myśleć o tym, jakie warunki będziesz jeździć w większości. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, może chcesz kurtkę, która jest lekka i oddychająca, aby chronić Cię przed słońcem. Jeśli zwykle jeździsz, gdy jest zimno, chcesz znaleźć kurtkę, która będzie utrzymywać ciepło. Aby pomóc Ci zdecydować, co kurtka jest dla Ciebie, oto kilka rzeczy, które należy szukać podczas przeglądania kurtki jazdy.

Znalezienie odpowiednich rękawic do jazdy

Nikt nie chce dostać pęcherze podczas jazdy, ale nawet gorzej jest uzyskanie infekcji skóry z tack lub z rękawiczek. Aby tego uniknąć, chcesz rękawice, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie spowoduje żadnych podrażnień skóry. Wiele rękawic są wykonane z materiałów syntetycznych, które są idealne do jazdy. Można również znaleźć niektóre rękawice jeździeckie, które są wykonane ze skóry. Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj rękawic jest najlepszy dla Ciebie, należy pamiętać o tych rzeczach podczas zakupów rękawic.

Znalezienie odpowiednich butów do jazdy konnej

Istnieje kilka rzeczy, aby szukać w parze butów do jazdy. Po pierwsze i najważniejsze, muszą one chronić swoje stopy i kostki podczas jazdy. Buty jeździeckie powinny mieć wystarczająco wysoki obcas, że kostka jest obsługiwany, gdy siedzisz w siodle. Powinny również mieć wzmocniony palec, więc jeśli przypadkowo nadepniesz na coś podczas jazdy, twoja stopa jest chroniona. Jest to również dobry pomysł, aby znaleźć parę butów do jazdy, które są wodoodporne. Nawet jeśli mieszkasz w suchym klimacie, możesz wejść w kontakt z wodą podczas czyszczenia kramów lub chodzenia konia do wody. Kiedy jesteś zakupy dla butów do jazdy, ważne jest, aby spróbować je na zanim je kupić. Chcesz się upewnić, że pasują wygodnie i że nie mają żadnych luźnych miejsc lub luk w konstrukcji.

Jazda konna to sport, który wymaga specjalnego sprzętu dla bezpieczeństwa, komfortu i stylu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas zakupów sprzętu do jazdy jest myśleć o swoim osobistym stylu i potrzebach. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, będziesz chciał znaleźć sprzęt, który jest oddychający i lekki. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, będziesz chciał znaleźć sprzęt, który jest ciepły i wodoodporny. Podczas zakupów sprzętu do jazdy, pamiętaj, że jakość zawsze liczy się bardziej niż ilość.