Stroje do jazdy konnej dla początkującychStrój jeździecki jest niezbędny do nauki podstaw jazdy konnej. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy średnio zaawansowanym jeźdźcem, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt do jazdy konnej. Nie chcesz ryzykować swojego bezpieczeństwa podczas nauki jazdy konnej i wychodzenia na sesje treningowe. Jeśli jesteś nowy w świecie koni i ich treningu, to musisz zacząć od podstaw. Strój do jazdy jest jedną z pierwszych rzeczy, które należy rozważyć przed krokiem do padoku z partnerem koni. To nie ma znaczenia, czy idziesz na lekcje w pobliskiej stajni lub planujesz wziąć własnego konia na spacer po lokalnych szlakach, strój do jazdy będzie niezbędny, aby pomóc Ci zacząć w tym ekscytującym hobby.

Czego szukać w strojach jeździeckich dla początkujących

Jako początkujący, będziesz miał wiele na głowie, jeśli chodzi o sprzęt do jazdy konnej. Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać podczas zakupów dla strojów jeździeckich dla początkujących.

- Fit: Upewnij się, że sprzęt do jazdy pasuje do Ciebie prawidłowo. Jeśli masz na sobie ubrania, które są zbyt duże, będziesz ryzykować zaplątanie się w reins podczas jazdy. Ponadto, będzie to niewygodne do noszenia, co może prowadzić do wielu innych problemów.

- Komfort: Powinieneś siedzieć wygodnie w swoim stroju jeździeckim. Nie powinno być chafing lub tarcie o skórę. Unikaj strojów jeździeckich z grubymi warstwami, ponieważ będziesz zbyt ciepły i będziesz miał trudności z oddychaniem.

- Ochrona: Zawsze nosić sprzęt, który będzie chronić Cię przed elementami, takimi jak deszcz lub śnieg. Ten sprzęt powinien być funkcjonalny i łatwy do usunięcia, jeśli robi się zbyt gorąco.

- Waga: Upewnij się, że odzież jeździecka, którą kupujesz, jest lekka. Nie chcesz być ważone podczas próby kontroli konia.

Sprzęt jeździecki dla początkujących

- Uzda: Uzda jest jedną z najważniejszych części sprzętu jeździeckiego. To jest to, czego użyjesz do kierowania koniem i komunikacji. Jeśli jesteś początkujący, będziesz chciał uzdy, która jest nieco łatwiejsza w użyciu. Pasek krawężnika jest używany do regulowania prędkości konia i kierunku, a bit jest tym, co idzie w ustach konia. Jako początkujący, nie powinieneś używać paska curb. Zamiast tego użyj łagodniejszego bitu, który jest łatwiejszy do zaakceptowania przez konia.

- Siodło i podkładka pod siodło: Siodło jest tym, na czym będziesz siedział podczas jazdy. Będziesz chciał się upewnić, że pasuje do pleców twojego konia prawidłowo. Pad pod siodło jest to, co można umieścić między tobą a siodłem. Pomaga zmniejszyć tarcie i utrzymać komfort.

- Buty i ochraniacze na nogi: Są one niezbędne dla twojego bezpieczeństwa podczas jazdy. Buty powinny mieć twardą podeszwę, która chroni stopy przed kamieniami i innymi zanieczyszczeniami. Ochraniacze na nogi chronią Twoje nogi przed kopnięciem przez konia. Mają grubą podkładkę w środku, aby wziąć uderzenie.

Podstawowa odzież jeździecka: Uzda i lejce

Uzda jest jednym z podstawowych elementów odzieży jeździeckiej, których będziesz potrzebował na początku. To jest to, czego twój koń używa, aby zrozumieć, co chcesz, aby zrobił. Jako początkujący powinieneś wybrać uzdy, które są mniej skomplikowane. Istnieją dwa główne rodzaje uzdy: bitless i bit-and-bridle.

Uzda bezgryzowa jest świetną opcją, jeśli twój koń nie akceptuje gryzienia. Nie używają one żadnych bitów, więc są bardziej przyjazne dla początkujących. Uzda jest w wielu różnych stylach. Często zobaczysz je w różnych kolorach, z końcówkami wykonanymi z różnych materiałów i z różnymi rodzajami okuć. Jeśli chodzi o reins, są to części, które będziesz trzymać podczas jazdy. Powinny być wystarczająco długie, abyś mógł utrzymać właściwą pozycję podczas jazdy, ale nie tak długie, aby zaplątały się w nogi konia.

Podstawowa odzież jeździecka: Siodło i podkładka pod siodło

Siodło jest jednym z najbardziej podstawowych elementów odzieży jeździeckiej, których będziesz potrzebować. To jest to, co będzie siedzieć na podczas jazdy na koniu. Jako początkujący, będziesz chciał dostać siodło, które jest łatwe do złamania w. Nie chcesz jeździć w bolesnym siodle przez kilka tygodni na końcu.

Jeśli chodzi o podkładkę pod siodło, to znajduje się ona między tobą a siodłem. Zmniejsza tarcie, zapewnia komfort i pomaga zapobiegać odleżynom. Podkładki pod siodło są wykonane z różnych materiałów. Nylon jest popularną opcją, ponieważ jest niedrogi i wygodny. Wełna jest kolejnym popularnym wyborem dla podkładek pod siodło. Jest droższa, ale niezwykle wygodna i oddychająca.

Podstawowa odzież jeździecka: buty i ochraniacze na nogi

Buty są tym, co będziesz nosił, aby chronić swoje stopy podczas jazdy konnej. Istnieją dwa główne rodzaje butów: polowe i sukienne. Buty polowe są bardziej wytrzymałe, natomiast buty do sukienki są łatwiejsze do chodzenia. Buty do sukienki różnią się od butów polowych tym, że mają wyższy obcas. Łatwiej w nich chodzić, ale nie zapewniają tak dużej ochrony. Jeśli chodzi o ochraniacze na nogi, to właśnie je będziesz nosił, aby chronić swoje nogi przed kopnięciem. Istnieje kilka różnych rodzajów ochraniaczy na nogi na rynku. Zawsze upewnij się, że pokrywają one większość twojej nogi. Kilka dodatkowych dolarów wydanych na ochraniacze na nogi będzie warte tego, gdy nie zostaniesz kopnięty przez konia.

Stroje jeździeckie dla początkujących powinny być łatwe do założenia, oddychające i mieć odpowiednią ochronę. Nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na odzież jeździecką, jeśli jesteś zupełnie nowy w jeździectwie. Lepiej jest zacząć od podstawowych kawałków, które będą trwać przez długi czas. Po uzyskaniu większego doświadczenia, można splurge na wyższej jakości odzieży do jazdy.