Najlepsze wskazówki dotyczące jazdy konnej: Przewodnik dla początkującychNiewiele jest rzeczy tak satysfakcjonujących jak bycie jednym z naturą i odczuwanie przypływu adrenaliny. Jazda konna jest wspaniałym sposobem, aby to zrobić, ale to nie jest łatwe. To trwa lata, aby opanować, nawet dla najbardziej doświadczonych jeźdźców. Jazda konna jest również niebezpiecznym sportem, więc musisz być ostrożny i przestrzegać konkretnych wskazówek bezpieczeństwa, jeśli chcesz jeździć odpowiedzialnie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety kochają jazdę konną. Nie ma wielu działań tam, gdzie można spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, a także coraz solidne cardio rutyny w. Od szlaku jazdy do skoków rowy, istnieje wiele różnych sposobów, aby cieszyć się tym zabawy sport na zewnątrz. Czytaj dalej, jeśli chcesz kilka wskazówek, jak stać się bardziej pewnym siebie jeźdźcem i uniknąć wspólnych pułapek, takich jak bycie kopniętym lub wyrzuconym z siodła!

Najważniejsza jest ogólna wiedza

Zanim kiedykolwiek wsiądziesz na konia, powinieneś znać wszystkie podstawy dotyczące jazdy na nim. W ten sposób jesteś przygotowany na każdą sytuację i możesz skutecznie komunikować się ze swoim instruktorem. Niektóre z podstaw, które powinieneś wiedzieć to:

 • Różne części ciała konia - Jeśli nie wiesz, jakie są różne części ciała konia, będziesz miał trudny czas pozostając w swoim miejscu podczas jazdy. Znajomość tych podstaw pomoże ci również zachować bezpieczeństwo podczas jazdy, ponieważ będziesz wiedział, gdzie umieścić swoje ręce i nogi.

 • Jak zbudowana jest końska stopa - Konie mają unikalne struktury kopyt, które sprawiają, że są odpowiednie dla ich środowiska. Stopa składa się z kilku różnych części, z których każda służy konkretnemu celowi. Znajomość części kopyta pomoże Ci uniknąć urazów związanych z kopytem podczas jazdy.

 • Rodzaje dostępnych siodeł - Jeśli zamierzasz jeździć konno regularnie, będziesz chciał znaleźć odpowiednie siodło dla siebie. Siodła są w kilku różnych kształtach i rozmiarach, a znalezienie tego, który jest dla Ciebie może sprawić, że jazda o wiele łatwiejsze.

 • Różne pomoce jeździeckie - Aby komunikować się z koniem, musisz znać pomoce jeździeckie. Obejmują one rzeczy, takie jak nacisk na nogę, ciśnienie reszty i ostrogi używać, i są one skutecznym sposobem, aby poprowadzić konia.

 • Właściwy sposób na montaż i demontaż - Montaż i demontaż konia prawidłowo może przejść długą drogę, jeśli chodzi o unikanie urazów. Są to dwie rzeczy, które będziesz chciał uważać, ponieważ są one częstym źródłem bólu dolnej części pleców wśród jeźdźców.

Bądź świadomy bezpieczeństwa

Pierwszym krokiem do zostania pewnym siebie i bezpiecznym jeźdźcem jest świadomość bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to stan umysłu, a można go osiągnąć stosując się do tych wskazówek:

 • Dowiedz się o swoim koniu - Zanim jeszcze wsiądziesz na konia, upewnij się, że wiesz z czym masz do czynienia. Obejmuje to wiedząc, jaki typ konia jeździsz, jego temperament, a jego mocne i słabe strony. To pomoże Ci uniknąć wielu wspólnych błędów jazdy i wypadków.

 • Obserwuj otoczenie konia - Kiedy jesteś na koniu, upewnij się, że trzymasz bliskie oko na jego otoczenie. Pomoże to zachować bezpieczeństwo od takich rzeczy jak bycie kopniętym przez inne zwierzęta.

 • Noś odpowiedni sprzęt ochronny - Niezależnie od tego, czy jeździsz po szlaku, czy bierzesz udział w pokazie, powinieneś upewnić się, że masz na sobie odpowiedni sprzęt ochronny. Obejmuje to kask, kamizelkę bezpieczeństwa i odpowiednie obuwie.

Wybierz odpowiedni strój

Zanim dostaniesz się na konia, należy upewnić się, że jesteś ubrany na tę okazję. Oznacza to noszenie odpowiednich ubrań i akcesoriów konnych, takich jak nakrycie na nogi lub głowę. Oto kilka wskazówek, co należy nosić podczas jazdy:

 • Noś odpowiednią odzież - Upewnij się, że masz na sobie odzież odpowiednią do jazdy. Oznacza to lżejsze materiały, takie jak bawełna, i ciemniejszy kolor, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Możesz nosić dżinsy, ale upewnij się, że nosisz spodnie do jazdy konnej pod spodem, aby chronić nogi przed zadrapaniem przez strzemiona.

 • Chroń głowę i twarz - Chroń głowę przed słońcem i deszczem za pomocą kapelusza jeździeckiego. Jeśli planujesz udział w show, należy nosić inny rodzaj kapelusza z logo show na nim.

 • Chroń swoje oczy i twarz - Twoje oczy i twarz są bardzo ważne podczas jazdy konnej. Upewnij się, że masz na sobie daszek do jazdy lub kapelusz przeciwsłoneczny, aby chronić oczy. Będziesz także chciał chronić swoją twarz z maską muchy.

Zacznij od spokojnej jazdy

Możesz chcieć ścigać się do stajni i skakać na pierwszym koniu widzisz, ale najlepszym sposobem, aby rozpocząć przygodę jazdy jest wziąć to powoli i spokojnie. Oznacza to, że stopniowo pracuje swoją drogę do jazdy, a następnie jazda konserwatywnie na początku. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy zaczynasz jeździć:

 • Zacznij od spaceru - Chyba że bierzesz udział w pokazie, zaczniesz od spaceru. To pozwoli Ci rozgrzać się powoli, dostać poczucie swojego konia, i stać się bardziej komfortowo z procesu jazdy jako całości.

 • Zacznij od długiej linii - Jeśli jesteś na długiej linii, będziesz mógł łatwo kierować swoim koniem, nawet jeśli nie jesteś jeszcze w pełni pewny siebie. To da ci szansę, aby stać się bardziej komfortowo z jazdy, uczucie konia i reins.

 • Zacznij od małych przejażdżek - Możesz stopniowo zwiększać długość swoich przejazdów, jak się bardziej komfortowo, ale zawsze upewnij się, aby zacząć od małych. To pomoże Ci uniknąć zmęczenia i kontuzji.

Pamiętaj o rozciągnięciu mięśni przed jazdą

Jednym z najlepszych sposobów, aby uniknąć obrażeń podczas jazdy jest zawsze rozciągnąć przed dostaniem się na konia. To pomoże Ci się zrelaksować i stać się bardziej elastycznym, zapobiegając skurcze, lub co gorsza, łzy mięśni. Oto kilka odcinków, które należy zrobić przed jazdą:

 • Rolki na ramionach - Umieść dłonie na swoich ramionach i powoli tocz swoje ramiona do przodu i do tyłu. Pomoże Ci to stać się bardziej zrelaksowanym, a także pomoże Ci lepiej uchwycić lejce.

 • Kręgi ramion - Umieść swoje ręce u boku i powoli poruszaj nimi w kółko. Pomoże Ci to lepiej uchwycić lejce, a także zrelaksować się.

 • Quad stretches - Jeśli masz problemy z uchwyceniem strzemion, możesz mieć napięte czworoboki. To może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli jeździsz w otwartym terenie. Squatting i rozszerzenie nogi może pomóc rozluźnić quady przed jazdą.

 • Rozciąganie zginaczy bioder - Jeśli masz problemy z montażem konia, możesz mieć napięte zginacze bioder. To może być niebezpieczne i utrudniać prawidłową jazdę. Siedząc na ławce i przedłużając nogę za sobą pomoże Ci się rozluźnić.

Jazda konna to świetny sposób, aby uzyskać trochę ćwiczeń i cieszyć się byciem na zewnątrz. Jest to również doskonały sposób, aby połączyć się z przyjaciółmi lub bliskimi. Ważne jest, aby nauczyć się podstaw przed rozpoczęciem jazdy i być świadomy bezpieczeństwa, gdy jesteś na koniu. Upewnij się, że jesteś ubrany na tę okazję, zacząć powoli i stabilnie, i dostać dobry uchwyt na reins. Wreszcie, zawsze rozciągnąć przed jeździć, aby pobyt wolny od obrażeń. Jazda konna jest trudnym sportem, i to trwa lata, aby opanować. Jednak przestrzeganie tych wskazówek może pomóc Ci stać się bardziej pewny siebie i bezpieczniejsze podczas jazdy!