Ostateczny przewodnik po zakupie butów do jazdy konnejNiewiele jest rzeczy tak istotnych dla kobiety strój jeździecki jak prawo para butów. Od konkursów jeździeckich i pokazów konnych, aby po prostu iść na przyjemną przejażdżkę szlakiem, nie ma innego artykułu odzieżowego pomaga zachować bezpieczeństwo, a także wygląda świetnie, jak również utrzymanie wygodne przez cały czas w siodle. To powiedziawszy, znalezienie idealnej pary butów jeździeckich może być dość trudne. Istnieje tak wiele opcji tam, że trudno jest wiedzieć, który z nich jest dla Ciebie! Na szczęście, mamy cię pokryte z tym ostatecznym przewodnikiem do zakupu buty do jazdy. Dowiesz się wszystkiego, od różnych typów i stylów butów jeździeckich dostępnych na rynku, do wielkości i zakupy wskazówki, więc zaczynajmy!

Jaka jest różnica między butami do sukienki a butami do jazdy konnej?

Noszenie niewłaściwego typu butów może być nie tylko niewygodne podczas jazdy, ale również niebezpieczne. Dlatego przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć różnicę między butami do sukienki a butami do jazdy konnej. Buty do sukienki są najlepsze na formalne okazje, takie jak pójście na ślub lub elegancką kolację. Często mają wyższy obcas i są wykonane z innego materiału niż buty do jazdy konnej, więc nie są zalecane do jazdy lub przebywania na koniu.

Buty do jazdy konnej, z drugiej strony, są wykonane do jazdy. Można je znaleźć w różnych stylach i kolorach, ale większość ma niski obcas lub nie ma obcasa w ogóle. Mają one być trwałe, zachować komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, wraz z wyglądem dobrze. Większość butów jeździeckich są wykonane z syntetyków, skóry, lub kombinacji tych dwóch.

Różne rodzaje butów do jazdy konnej

Podczas gdy buty do jazdy konnej są ogólnie buty do jazdy konnej, wszystkie są w różnych stylach, kolorach i materiałach. W zależności od zastosowania i okazji, istnieje wiele różnych typów butów jeździeckich do wyboru. Oto niektóre z najczęstszych typów butów jeździeckich:

- Dress Boots: Są to wysokie buty jeździeckie (idealne do zawodów w ujeżdżaniu lub skokach), które często są wykonane z bardziej miękkiej skóry. Są one przeznaczone głównie do show i nie są zalecane do codziennej jazdy.

- Paddock Boots: Te krótsze buty są najlepsze do codziennej jazdy i świetnie nadają się do jazdy po szlaku. Są one wykonane z wytrzymałej skóry i często są wodoodporne.

- All-Weather Boots: Są to połączenie butów do sukienki i butów paddock i są idealne na wszystkie pory roku i okazje. Często wykonane są z połączenia skóry i materiałów syntetycznych.

- Paddock-Rated Boots: Są to buty paddock z lekkim obcasem dla dodatkowej stabilności. Są świetne do codziennej jazdy i często są wodoodporne.

- Field Boots: Buty polowe to wysokie buty jeździeckie z mocną podeszwą przeznaczone do ciężkiej pracy. Są one często wykonane z materiałów syntetycznych i są świetne na gorące dni.

Jak znaleźć odpowiednie dopasowanie

Znalezienie odpowiedniego dopasowania dla swoich butów do jazdy konnej jest bardzo ważne. Chcesz się upewnić, że nie są one zbyt luźne lub zbyt ciasne, aby były wygodne i bezpieczne. Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, że buty do jazdy ogólnie pasuje rozmiar mniejszy niż zwykły rozmiar buta. Więc jeśli nosisz rozmiar 7 buta, prawdopodobnie nosić rozmiar 8 w butach do jazdy. Jeśli masz szerokie stopy, może być najlepiej spróbować szerszy styl. Jeśli masz wąskie stopy, możesz chcieć poszukać buta z szerszą skrzynką na palce.

Jeśli kupujesz buty do jazdy online, upewnij się, że mają odpowiednią ilość obcasów dla Twojego stylu jazdy! Powinny one również być odpowiedniej długości. Możesz użyć taśmy mierniczej, aby zmierzyć swoją stopę od pięty do łuku (upewnij się, że pobyt na wewnętrznej stronie stopy!), aby zobaczyć, czy but jest odpowiednia długość dla Ciebie. Jeśli kupujesz buty w sklepie, upewnij się, że przymierzasz kilka różnych typów i stylów, aby znaleźć idealne dopasowanie dla Ciebie.

Materiały, z których wykonane są buty

Jeśli jesteś nowy w butach do jazdy konnej, mogłeś nie brać pod uwagę materiałów użytych w ich konstrukcji. Po tym wszystkim, wszystkie buty są w zasadzie takie same prawda? Cóż, tak i nie. Buty jeździeckie mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów, więc ważne jest, aby szukać takiego, który pasuje do Ciebie najlepiej. Oto niektóre z najbardziej popularnych materiałów dla butów jeździeckich:

- Skóra: Skóra jest najczęstszym materiałem stosowanym w butach jeździeckich. Jest trwały i wielki dla utrzymania stóp chronionych w siodle. Jest w wielu różnych rodzajach, od pełnej skóry licowej, do zamszu, do skóry kangura. Jest również często traktowane z wodoodporną lub pogodoodporną powłoką, aby utrzymać stopy suche i wygodne.

- Materiały syntetyczne: Chociaż nie są tak trwałe jak skóra, materiały syntetyczne są lekkie, oddychające i wodoodporne. Są one często używane w połączeniu ze skórą w butach do jazdy konnej.

- Materiały tekstylne: Materiały tekstylne są często wodoodporne i świetnie nadają się do jazdy w deszczowych warunkach.

Najlepsze marki butów do jazdy konnej

Istnieje wiele marek tam, że zrobić wielki buty do jazdy. Jednak istnieje kilka, które królują, jeśli chodzi o jakość, komfort i trwałość. Jeśli szukasz najlepszych butów do jazdy, oto niektóre z najlepszych marek:

- Ariat: Ta marka jest znana z wysokiej jakości butów do jazdy konnej i mają ogromną gamę stylów do wyboru.

- Heritage: Jeśli szukasz butów jeździeckich o bardziej klasycznym stylu, to ta topowa marka jest świetną opcją.

- Tredstep: Ta marka ma szeroką gamę butów jeździeckich przeznaczonych do różnych dyscyplin jeździeckich, od show jumpingu po eventing.

- Dubarry: Ta marka jest go-to dla obuwia inspirowanego jeździectwem ze szczególnym uwzględnieniem butów w stylu irlandzkim.

- DIP: Jeśli chcesz buty jeździeckie z nowoczesnym twistem, to ta marka może być dla Ciebie.

Jak dbać o buty do jazdy konnej

Buty do jazdy konnej są często wykonane ze skóry, co oznacza, że wymagają specjalnej pielęgnacji, aby utrzymać je w dobrym stanie. Oto kilka wskazówek, które pomogą przedłużyć ich żywotność:

- Woskowanie butów jeździeckich: Jeśli Twoje buty do jazdy konnej są wykonane ze skóry, dobrym pomysłem jest regularne woskowanie ich. To pomoże im pozostać w dobrym stanie, odpychają wodę i plamy, i zachować je patrząc nowe na dłużej.

- Wyczyść swoje buty jeździeckie: Aby wyczyścić buty jeździeckie, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Jeśli są one szczególnie brudne, możesz spróbować użyć środka do czyszczenia skóry lub odżywki.

- Przechowywać swoje buty prawidłowo: Najlepiej jest przechowywać buty do jazdy konnej w pudełku z drewna cedrowego lub bezkwasowej torbie plastikowej. To będzie trzymać je chronione przed złą pogodą, owadami i szkodnikami.

Jazda konna jest popularnym sportem dla wszystkich grup wiekowych i płci, a nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo siebie i konia podczas jazdy. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią parę butów do jazdy dla Ciebie i Twojego stylu jazdy, a ten przewodnik pomoże Ci to zrobić. Czy lubisz klasyczny wygląd, coś z nowoczesnym twistem, lub coś bardziej jeździeckiego, jest but dla każdego jeźdźca tam. Teraz, gdy wiesz wszystko o buty do jazdy, nadszedł czas, aby przejść do zakupów!